Ümraniye yabancılar avukatı, yabancılara hukuki danışmanlık veren ve dava konularında hizmet sağlayan avukattır. Yabancılar, yabancı oldukları mevzuat ve dil problemlerinin uzman bir yabancılar hukuku avukatı ile rahatça aşabilir. Yabancılar Hukuku avukatı, yabancılar hukuku uyuşmazlıklarında deneyim ve ihtisas sahibidir.

Ümraniye Yabancılar Avukatı

Aralık Hukuk Bürosu Ümraniye Yabancılar Hukuku Avukatı Hizmetleri

Ümraniye yabancılar avukatının verdiği hizmetler, yabancıların taleplerine göre çeşitlilik göstermektedir. Yabancılar hukukunda uzman avukat, talebin kendine iletilmesinden veya uyuşmazlığın ortaya çıktığı andan itibaren müvekkiline destek sağlar. Yabancılar hukuku avukatlarıyla yabancılar hukukuna ilişkin hukuki danışmanlık ve dava takip hizmetleri sunan Aralık Hukuk Bürosu;

®     Türk vatandaşlığına başvuru veyahut çıkma işlemleri,

®     Deport (sınırdışı) kararına iptal davası açma,

®     Yabancının ihtiyacı ve özelliğine göre oturma izni alınması,

®     Yabancının ihtiyacı ve özelliğine göre çalışma izni alınması,

®     Vize ihlali hesaplama ve yabancının durumuna göre hukuki çözüm üretme,

®     Yabancı tahdit kodlarının kaldırılması için hukuki süreç,

®     Yabancılar için Türkiye’de banka hesabı açma,

®     Yabancıların Türkiye’de şirket kurması,

®     Yabancı şirketlerin Türkiye’de şube ve irtibat bürosu açması,

®     Oturma ve çalışma izninin iptali kararlarına karşı idari işlemin iptali davası,

®     Oturma ve çalışma izni ile Türk vatandaşlığı başvurusunun reddine karşı idari işlemin iptali davası,

®     Yabancı mahkeme kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfizi davaları,

®     Yabancı dernek ve vakıfların Türkiye’de temsilcilik ve şube açması,

®     Yabancıların Türkiye’den konut, arsa ve araç almaları, üzere yabancılar hukukunun inceleme ve düzenleme alanına giren hukuki iş, işlem, uyuşmazlık ve davada hukuki danışmanlık ve temsil hizmeti icra eder.

Ümraniye yabancılar avukatının yaptığı işlemler bunlar ile sınırlı değildir. Bunların dışında kalan yabancılar hukuku alanındaki işlemler için Ümraniye yabancılar avukatı yetkinlik ve ihtisas sahibidir.

Ümraniye Yabancılar Hukuku Avukatı İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 993 15 64

E-posta: info@aralikhukukburosu.com

Adres: İstiklal, Alemdağ Cd. No: 168 D:16, 34762 Ümraniye/İstanbul

İstanbul Ümraniye Yabancılar Avukatı Ücretleri

Ümraniye göç avukatının ücreti konusunda net bir değer yoktur. Ücrete etkileyen birçok faktörün olmasının yanında müvekkil ile yapılacak görüşme sonucunda tarafların karşılıklı anlaşmasıyla ücret belirlenecektir. Yabancılar hukuku alanına giren işlemlerin uzman bir yabancılar hukuku avukatı ile çalışmak davanın seyri ve sonucu için büyük önem arz eder.

Ücretin belirlenmesi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli faktör ise, yabancı işlerine bakan avukatın ücreti belirlenirken yabancının kim veya nereli olduğuna değil, işin niteliğidir. Bununla birlikte ücretin belirlenmesi konusunda yabancılar hukuku davalarında uzman avukatın deneyimi büyük önem arz eder.

Ücrete etki eden diğer faktörler; mevcut olayın özellikleri, göç avukatının dosya üzerinde harcayacağı vakit, delil durumu ve müvekkilinin kusur durumudur. Ücret konusunda net bir bilgi alabilmek ve ücretin müzakere edilebilmesi için yabancılar hukuku avukatına başvurmakta yarar vardır.

Ümraniye Yabancılar Avukatı Ücreti Ne Zaman Ödenir?


Ümraniye avukat yardımına başvurmayı, destek almayı düşünen kişiler bakımından ücretin ne zaman ödeneceği merak konusudur. Avukatlık ücretinin ne zaman ödeneceğine dair ülkemizde yasal bir düzenleme yoktur. Bu sebeple avukatlık ücretinin ödeneceği zamana ilişkin, avukat ve müvekkilin anlaşması doğrultusunda bir tarih belirlenecektir.

Uygulamada çoğunlukla hizmetler tamamlandıktan sonra ödeme yapılır. Ancak işin niteliği ve özelliğine göre göç avukatının ön ödeme talep ettiği görülmektedir. Müvekkil ile yapılacak müzakereler sonrasında, hizmetin kapsamı, ücret ve ücretin nasıl ödeneceği, ödeme koşulları gibi hususlar kararlaştırılmalı ve açıkça belirtilmelidir.

Yabancılar Hukukunda Dava Masrafları Ne Kadardır?

İstanbul yabancılar hukuku dava masrafları, avukatlık ücretinin yanı sıra uyuşmazlığın türüne göre ayrıca farklı masraf kalemleri vardır. Bu masraflar, harç ve yapılacak gider kalemlerinden oluşmaktadır. Yabancılar hukuku konulu davalar uyuşmazlığın konusuna göre çeşitli mahkemelerde görülmektedir. 

Örnek vermek gerekirse yabancıların Türkiye’de vatandaşlık alabilmeleri için aile mahkemesine tanıma tenfiz davası açılması gerekir. Aile mahkemesinşn masraf kalemlerine bakılması gerekirse:

BAŞVURMA HARCI269,85 TL
DOSYA GİDERİ13,95 TL
PEŞİN HARÇ269,85 TL
TEBLİGAT GİDERİ290 TL
VEKALET SURET HARCI38,4 TL
BİLİRKİŞİ ÜCRETİ770 TL
KEŞİF GİDERİ2062,35 TL
TANIK GİDERİ82 TL (1 TANIK İÇİN)
DİĞER İŞ VE İŞLEMLER150 TL

İstanbul yabancılar hukuku dava masrafları idari izin başvurularında (oturma veya vatandaşlık izni vs.) 1000 TL ile 2000 TL arasında olmakla birlikte; tüm süreç açısından Yabancıların Türkiye’de şirket kurma işlemleri ortalama 6000 TL ile 7000 TL arasında bir masraf çıkabilmektedir.

Yabancılar Hukuku Davaları Ne Kadar Sürer?

Ümraniye yabancılar avukatı, yabancılar hukuku alanında uyuşmazlık söz konusu olduğunda, bu uyuşmazlığın müvekkilinin lehine sonuçlanması için çalışır. Birden çok yabancılar hukuku uyuşmazlıkları vardır; deport işlemleri, vatandaşlık işlemleri, göç ile alakalı suçların davaları, tanıma tenfiz davaları gibi. Yabancılar hukuku davalarının süreçleri, uyuşmazlığın türüne göre değişiklik göstermektedir.

Her uyuşmazlığın türüne, karmaşıklığına ve kendine has özelliklerine göre dava ve başvuru süresi değişiklik göstermektedir. Ancak dava veya idari başvuru türüne göre ortalama sürelere yer verilmesi gerekirse;

Türk vatandaşlığının alınması: 1.5 yıl ile 2.5 yıl arasıdır.

 Oturma izni alınması : 1 ay ile 4 ay arasıdır.

 Çalışma izni alınması: 1 ay ile 3 ay arasıdır.

 Deport iptali davası: 8 ay ile 2 yıl arasıdır.

 Vatandaşlık, oturma vb. izinlerin reddi halinde dava: 10 ay ile 2 yıl arasıdır.

 Yabancıların Türkiye’de şirket, şube, temsilcilik kurması: 1 ay ile 4 ay arasıdır.

Ümraniye’de En İyi Yabancılar Hukuku Avukatı Nasıl Bulunur?

Avukatlarının kendilerini ‘en iyi’ olarak tanıtmaları ve bu şekilde reklam yapmaları, TBB avukatlık meslek etiği kurallarına aykırıdır. Yabancılar hukuku ile ilgili davalarda avukat yardımına başvurmak şart değildir. Ancak hak, menfaat, zaman ve maddi kayıplar yaşanmaması adına alanında uzman bir yabancılar hukuku avukatından yardım almak en doğrusu olacaktır.

Yabancılar hukuku alanında en iyi avukatı bulabilmek için önemle bakılması gereken belli başlı özellikler vardır. Bunlar; göç avukatının uzmanlığı, deneyim miktarı, başarı geçmişi ve müvekkil referanslarıdır. Bu alanda yetkinlik sahibi olan, ihtisaslaşmış ve yabancı hukuku alanındaki uyuşmazlıklarda önemli başarılar elde etmiş bir yabancılar avukatı bulmak, uyuşmazlık tarafı kişiler için önemli olacaktır.

Bununla birlikte en iyi yabancılar hukuku avukatı, kişinin özel durumuna ve o anki ihtiyacına göre değişiklik gösterecektir. Bu sebeple uyuşmazlık tarafı kişi, kendi ihtiyaçlarına en iyi cevap verecek bir yabancılar hukukunda uzman avukat bulma çabası içindedir. Aralık Hukuk bürosu, bu alanda yetkin ve ihtisas sahibi avukat kadrosuna sahiptir.

Ümraniye Yabancılar Avukatı Nasıl Hizmet Verir?

Yabancılar hukuku davalarında; Yabancılar hukuku alanında uzman olan avukat; müvekkilinin hak ve menfaatlerini gözetir, müvekkilinin istekleri doğrultusunda en makbul hukuki yolu belirler. Yabancılar hukuku davalarına bakan avukat, yasal süreci yönetmek için usul hukuku uygun biçimde kullanır.

Türkiye’de yaşayan veya bulunan yabancıların; gayrimenkul edinmeleri, evlenme, boşanma gibi özel hukuk alanına giren davaların görülmesi, Türkiye’de oturma, çalışma izni vb. idari işlemleri, herhangi bir hak ihlalinde yargı yoluna gidilmesi ve takibi, yapılacak başvuru süreçleri sınır dışı durumda gerekli yasal mercilere başvurulması gibi konularda yabancılar hukuku alanında uzman bir Ümraniye yabancılar avukatı ile çalışmak oldukça önemlidir.

Ümraniye yabancılar avukatı, danışanlarının isteklerini ve durumlarının en iyi şekilde anladıktan sonra dava dilekçesi hazırlamalıdır. Hazırladığı bu dava dilekçesini görevli ve yetkili mahkemeye sunarak bilişim davasını açar. Davanın başından sonuna ve davanın sonrasında müvekkilini en iyi şekilde temsil eder ve dava süresince dikkatli davranır.

Özellikle deport iptali, oturma izni iptali vb. önemli davalarda geçen süre oldukça mühimdir. Ümraniye yabancılar avukatı, müvekkilinin bu konudaki haklarını koruma konusunda en doğru yolu belirleyecektir.

Yabancılar hukuku alanına giren davalarının uzman avukat ile takip edilmesi durumunda, hatalı ve ihmali durumların gerçekleşmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Çünkü yabancılar hukuku davalarında uzman avukat, yıllar içinde sahip olduğu tüm bilgi ve birikimlerinin bütününü, müvekkilinin istifadesine tahsis eder.

Ümraniye Yabancılar Avukatı ile Çalışmanın Önemi

Ümraniye yabancılar avukatı, yabancılar hukuku ilgili hukuki süreçlerde oldukça önem arz eder. Yabancılar hukuku alanı oldukça karmaşık ve kendine has bilgi gerektiren teknik bir alandır. Yabancılar hukuku alanı, usuli ve esasa ilişkin bir altyapı gerektirir. Bu süreç içerisinde hata veya ihmal ortaya çıkmaması, kişinin hakkının en iyi şekilde korunması için uzman bir yabancılar hukuku avukatından yardım almak, bu zorlu süreci oldukça kolaylaştırır.

Ümraniye yabancılar avukatı, bu konuda yetkin olduğunda, her türlü gelişmeler hakkında bilgi sahibi, kişinin hak kaybı yaşanmaması ve hukuki ihtiyaçlarının karşılanması için en doğru yolu bilen kişidir. Bir yabancılar avukatı ile çalışmak sürecin etkili bir şekilde yürütülmesi ve müvekkilin hak kaybına uğramaması için oldukça önem arz eder.